Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir ve Hangi Durumlarda Yapılır?
Dişlere çürüğün ilerlediği durumlarda kanal tedavisi yapılmaktadır. Normal çürüklerde dişin çürüğünü temizlendikten sonra kalan bölgeye kompozit dolgular yapılmaktadır.

Eğer çürük çok ilerlemişse pulpa denilen dokuya çok yaklaşmışsa ve onu rahatsız etmeye başlamışsa ( soğuk içeçeklerde ve gece ağrılarıyla) kendini belli etmektedir bu bölgeye kanal tedavisi yapılabilmektedir. Bütün dişlere kanal tedavisi uygulanabilmektedir, ön diş arka diş hiç farketmemektedir. Çürük ne kadar ilerlediyse çürük dokusu ona göre temizlenerek sinirler alınır ve kanal tedavisiyle diş sağlıklı hale getirilebilir. Dişin sinirleri alındığı için tamamen hissiz hale gelmektedir bu durumun olumsuz bir etkisi yoktur, diş iyi bakıldığı sürece ömür boyu ağızda kalabilmektedir.

Kanal Tedavisi Acı Verir Mi?
Kanal tedavisi yapılırken hiç acı olmaması gerekir. Hastaların en çok korktukları acıyla karşı karşıya kalmaktır. Kanal tedavisi işlemi anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Anestesi uygulanan bölgede ağrı olmaması ve hissiyatsızlık oluşması sağlanır. Hasta kanal tedavisi yapılacak bölgede herhangi bir his hissetmediği anda doktor kanal tedavisine başlamaktadır.

Kanal Tedavisi


Randevu

İletişim