İmplant Diş Uygulaması

Eksik dişlerin yerini kapatmak ve çiğneme ve estetik fonksiyonu iade etmek için kullanılan kemik içi titanyumdan yapılan diş kökü yerine geçen yapay dişlerdir.

Çene kemiğinin boyutuna bağlı olarak seçilen implant cerrahi operasyonla kemik içinne yerleştirilir. İmplantı çene kemiği içine yerleştirdikten sonra 2-3 ay kadar bekleme süresi verilir. Bu süreçte kemik ile implant kaynaşma-birleşme yaşar. İmplant kemiğe yerleştikten sonra 2-3 ay aonra ölçü alınarak üzerine diş yapılır.

İmplantın çene kemiğine yerleşmesi ile çene kemiği de korunmuş olacaktır. Boşluğun kenarlarındaki dişlerde kesilmeyecek ve korunacaktır.

İmplant dişlerde aynı gerçek dişler gibi temiz tutulmalıdır. Her gün sabah ve akşam fırçalanmalıdır. Ara yüzlerini temizlemek için ara yüz fırçaları ve diş ipi de kullanılmalıdır. Ağız gargaralarından da faydalanılmalıdır. Temizliğine dikkat edilmeyen implant dişlerde aynı doğal dişler gibi iltihaplanabilir ve düşebilir.

Vücut sağlığı iyi olmayab kişilerde ileri diabetlilerde ve bazı durumlarda implant uygulanması yapılamamaktadırç Hekiminiz detaylı muayenesi sırasında sizi bu konuda bilgilendirecektir.

İmplant Diş Uygulaması


Randevu

İletişim