• +90 232 463 52 85
  • info@izdent.com

Diş Eti Hastalıkları; halk arasında yaygın  olarak ‘diş eti çekilmesi’ olarak bilinen ve dişlerin kaybı ile sonuçlanan dişeti hastalıklarının tedavisi amacı ile diş taşı ve bakteri plağının temizlenmesi, cerrahi teknikler ile hastalığın tedavisi ve hastanın ağız ve diş bakımı konusunda bilgilendirilip motive edilmesi bu diş hekimliği alanına girmektedir.

Halk arasında diş eti çekilmesi olarak bilinen ve tedavisi edilmez ise dişlerin kaybedilmesi ile karşı karşıya kalınan diş eti hastalıklarının, tedavi amacı ile bakteri plağının temizlenmesi, cerrahi müdahaleler, hastanın ağız ve diş bakımı konusunda bilgilendirilmesi diş eti hastalıkları alanına girmektedir.

Sağlıklı Diş Etleri Nasıl Belli Olur?
Açık pembe bir renktedir.
Diş köklerinden başlayan muntazam bir diş eti sınırı olmalıdır.
Enfeksiyon belirtisi olmamalıdır.
Aşırı kırmızılık ve şişkinlik olmaması.
Diş ipi kullanımı ve fırçalamada kanama olmaması.

Diş Eti Hastalıklarının Nedenleri Nelerdir?
Başlıca temel nedeni bakteri plağıdır.
Hormonal ve genetik faktörler.
Sigara
Stres ve ilaç kullanımı
Diş sıkmak
Kötü beslenme
Şeker Hastalığı
Kötü yapılmış diş tedavileri

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)
Gülüşte estetiğini yakalamak sadece güzel dişlerle değil bunlara uyum sağlamış ve uygun renkteki ve sınırlardaki diş eti ilede yakalanır.
Uyumlu, temiz, göze hoş gelen gülüş sağlamanın ilk adamı diş ve diş etinin uyumunun sağlanmasıdır. Özellikle lazer kullanarak rahatlıkla kansız ve hızlı iyileşen operasyonlar diş eti estetiğinde tercih edilir.