• +90 232 463 52 85
  • info@izdent.com

 

 

Diş Beyazlatma dişlerin mevcut renklerinden daha açık renkte bir gülüş yakalamak için yapılır. Diş rengi ya doğuştan yada zamanla tüketilen renkli gıdalar ve sigara sebebiyle parlak beyazlıklarını kaybederler. Diş beyazlatma sırasında iki tip tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Diş beyazlatıcı jeller ile dişlere zarar vermeden uzun süreli beyazlık elde etmek mümkündür. Beyazlatıcı jeller ile 2 tip beyazlatma yapılır.Bu yöntemler ev tipi ve ofis tipi olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır.

Ofis tipi beyazlatma: 1 saate doktor tarafından uygulanan beyazlatma seklidir.beyazlatma jeli daha yüksek oranda beyazlatıcı ajan içerdiğinden daha hızlı sonuç alınır. Beyazlatmayı daha etkili ve daha hızlı sonuçlandırmak için özel beyazlatma ışıkları kullanılır.

Ev tipi beyazlatma : kişiye özel hazırlanan plaklarla hasta tarafından evde uygulanan beyazlatma şeklidir. diş etlerine zarar vermemesi açısından içindeki beyazlatma ajanı oranı çok düşüktür bu yüzden daha uzun sürede sonuç alınır. ev tipi beyazlatmayı daha çok ofis tipi beyazlatma yapıldıktan sonra sigara içen hastalarda diş beyazlığını muhafaza etmek için önerilebilir.

Diş beyazlatmanın etkisi genellikle kullanımada bağlı olmakla birlikte 3-4 yıl sürmektedir. Ancak yoğun sigara içilmesi bu süreyi kısaltmaktadır. Yoğun renkli gıda tüketen ve sigara içen kişiler 3-6 ayda evde ev tipi beyazlatmayı desteklerler ve süresini uzatırlar.